Dziecko w gabinecie

W recepcji stworzyliśmy specjalne miejsce do zabawy dla dzieci. Można więc przyjść z dzieckiem trochę wcześniej, lub zostać po wizycie aby Nasz mały pacjent mógł spędzić chwilę na zabawie, rysowaniu itp. Przyjazny i przeszkolony personel sprawi, że każde dziecko poczuje się pewnie i bezpiecznie.   
W naszych gabinetach dziecko zawsze otrzyma coś na pamiątkę, co pozwoli na przyszłość zbudować pozytywne relacje z lekarzem dentystą.    
Starszym dzieciom i młodzieży proponujemy podanie całkowicie bezbolesnego znieczulenia przy użyciu Quick Sleeper.

Zajrzyj również „Leczymy bez bólu”

Jak przygotować dziecko do pierwszej wizyty
Podstawowa zasada jest dość prosta – nie bać się samemu, a przynajmniej nie okazywać swojego strachu przed dzieckiem spowodowanego wizytą u stomatologa. Dzieci bezbłędnie wyczuwają nastroje dorosłych, dlatego tak łatwo mogą się “zarazić” lękiem rodziców.
Jeżeli decydujecie się Państwo na wizytę w gabinecie dopiero po kilku nieprzespanych z bólu nocach to najprawdopodobniej słowo “dentysta” już na zawsze będzie kojarzyło się dziecku ze strachem i cierpieniem. Jeżeli Państwo jako rodzice dbacie o zęby, a regularne wizyty kontrolne traktujecie jako coś oczywistego, jako element higieny osobistej to dziecko także będzie tak postępować. Starajcie się Państwo również chronić maluchy przed wszelkimi drastycznymi opowieściami o wizytachu u dentysty, którymi lubią dzielić się osoby z otoczenia Waszego dziecka.
Niech w świadomości dziecka dentysta będzie lekarzem, który pomaga i robi wszystko, żeby zęby były zdrowe i nie bolały. Tak więc do pierwszej wizyty w gabinecie należy przygotować dziecko dużo wcześniej i rola rodziców jest tu nieoceniona. Należy tłumaczyć dziecku po co czyści się ząbki, oraz ( to ważne! ) sprawdzać czy są dobrze umyte.
Do dentysty powinniście Państwo przyprowadzić malucha na wizytę kontrolną, zanim zacznie dziać się coś niedobrego, aby dziecko mogło spokojnie oswoić się z gabinetem.
Umawiając się na wizytę, wybierzcie taką porę dnia w której dziecko ma zazwyczaj najlepszy humor – nie jest śpiące ani zmęczone. Zmęczone i znudzone dziecko z pewnością nie będzie spokojnym pacjentem.
Może okazać się że za pierwszym razem dziecko nie będzie chciało usiąść na fotel ani dać sobie zajrzeć do buzi. Cierpliwości. Jeśli nie za pierwszym, to za trzecim, a może za piątym. Warto poczekać! Ta cierpliwość zaprocentuje w przyszłości.